Tablet dla gracza jaki kupić?

Granie na tablecie może być przyjemna.

W sklepach dostępne są bardzo ciekawe modele stworzone właśnie z myślą o grających– z z niestandardowym klawiszy, czy dodatkowymi akcesoriami.

Zdecydowanie wiele takich akcesoriów musielibyście jednak dokupić osobno , co wiąże się z utrudnieniami jeśli chodzi np. o serwisowanie.

Szczęśliwie akcesoria dostępne są do różnych modeli, a granie na nowych tabletach, niekoniecznie tych przeznaczonych do gier nie będzie gorszym doświadczeniem.

Tablet do gier na co zwrócić uwagę ?

Dokonując wyboru tablet do gier warto zwrócić uwagę przede wszystkim na 3 szczegóły:

Po pierwsze.

Wydajność grafiki, w tym wydajność przy zastosowaniach 3D aplikacjach wykorzystujących 3D.

Szczególnie w tych przypadkach musimy dokonać zakupu tabletu z procesorem przynajmniej 4-rdzeniowy procesor, czy duża zasób pamięci RAM – minimum 2 GB.

Po drugie.

Dokonajmy zakupu odpowiedniej wielkości ekranu. Najwygodniej gra się na urządzeniach odpowiednio dużym wyświetlaczem, które też wyświetlą nam obraz lepszej jakości – tablet, który ma służyć do grania powinien mieć ekran 9-10 calowy.

Po trzecie.

Trzecia i ostatnia rzecz na jaką należy zwrócić uwagę to pamięć tabletu. Gry zajmują dużo miejsca, będzie potrzebne więc sporo pamięci na dane. Dlatego postawmy na urządzenia z pamięcią RAM 2 lub 4 GB oraz przynajmniej 16 GB pamięci typu Flash. Tą pamięć szczęśliwie można tanio rozmnożyć za pomocą wszechobecnych kart SD.

Dla graczy zupełnie nie nadają się urządzenia dysponujące mniej niż 1 GB pamięci operacyjnej, a te występują jeszcze czasami na rynku w najtańszym dostępnym sprzęcie.

Wszystkie wybrane elementy powinny być starannie dobrane i stonowane

.

Nie należy kupować urządzenia, który ma dobrą grafikę, ale słaby procesor, czy mało pamięci.

Zwyczajnie nigdy tego nie wykorzystacie – jeden element nie zawiedzie.

W przypadku gier ma to ogromne znaczenie, jeśli nie wybierzecie najlepszego i to pod każdym względem urządzenia zajęcie stanie się zamiast rozrywką – katorgą, z ciągle zacinającą się grafiką, lub gra w ogóle się nie włączy.

Koniecznie przeczytaj też

Reklamy